O produktech

Krmíme vaše psy a kočky stejně jako své vlastní

Co je dobré pro mého psa, je dobré i pro mě

Nebo naopak. Výběr surovin a způsob jejich zpracování u nás probíhá v takové kvalitě, že testování palatability (chutnosti) a somatických vlastností produktů značky CHEJN ověřují pracovníci firmy nejen na svých psech a kočkách, ale také vlastními smysly: naše krmiva svými vlastnostmi a kvalitou splňují požadavky na humánní potravu. Můžete se o tom přesvědčit nejen podle vzhledu a vůně. Suroviny přicházejí do našeho zařízení ke zpracování každý den čerstvé, bez předchozího opracování, výhradně od spolehlivých a certifikovaných českých dodavatelů masa i zeleniny.

Hlavní složky našich krmiv

  • Hovězí maso
  • Vepřové maso
  • Drůbeží maso
  • Krůtí maso
  • Jehněčí maso
  • Zvěřina
  • Játra a vnitřnosti
  • Chrupavčité tkáně
  • Zelenina

Tento komplex surovin poskytuje po zpracování originální šetrnou technologii výsledným produktům všechny základní živiny: proteiny, glycidy, tuky a mastné kyseliny, minerální látky včetně stopových prvků i vitamíny, a to ve vysoké energetické a biologické hodnotě.

Maso a chrupavky

Jsou zdrojem energie, bílkovin a minerálních látek, základních stavebních látek pro vývoj a optimální kondici svalové a kosterní soustavy. Naše krmiva, jejichž základem je vždy buď hovězí, drůbeží či jehněčí maso nebo zvěřina, poskytují organismu důležité bílkoviny živočišného původu, aminokyseliny, mastné kyseliny, specifické minerální látky a vitamíny, důležité pro jejich kondici, stav a vývoj svalové i kosterní soustavy, a jsou zdrojem energie pro jejich každodenní aktivitu.

Droby (vnitřnosti)

Poskytují kromě živočišných bílkovin důležité aminokyseliny, mastné kyseliny, minerální látky a vitamíny, zejména A, B a D.

Zelenina

je zdrojem vitamínů a vlákniny, podporujících činnost trávicí soustavy a metabolismus. Zelenina v některých krmivech nahrazuje vitamíny, které dříve divoce žijící předci našich domácích mazlíčků získávali prioritní konzumací jater a vnitřních orgánů své – zpravidla býložravé – kořisti

Chuť, vůně, stravitelnost

Vstupní suroviny našich krmiv, odebírané od stálých, osvědčených a certifikovaných dodavatelů, jsou před začátkem zpracování vždy důkladně prověřeny (teplota, barva, pach,svěžest).Vyrábíme z masa zvířat určených pro lidskou spotřebu.

Šetrné zpracování - vysoká trvanlivost

Nejmodernější výrobní zařízení zaručuje šetrné zpracování kvalitních surovin tak, že ve výsledném produktu zůstávají ve vysoké míře zachovány nutriční a biologické hodnoty, chutnost i vůně. Přináší ale i dlouhou dobou trvanlivosti - až 365 dní. Způsob konzervace v moderních autoklávech současně umožňuje jejich snadné skladování v běžných podmínkách, takže nezabírají místo v chladničce nebo v mrazáku.

Aby zůstala čerstvá

Naše krmiva jsou připravována s nejvyšší pečlivostí a snahou zachovat maximum nutričních hodnot i vitamínů v použitých surovinách nejen moderní technologií šetrné sterilizace, ale i způsobem balení, které usnadňuje rozdělení a dílčí podávání krmné dávky bez rizika znehodnocení: po otevření obalu a opětovném uzavření stačí uložit nespotřebovanou část do chladničky, kde může být uskladněna s ostatními potravinami, a podat ji v dalších 2 až 7 dnech. (Upozornění: zvláště u koček dbejte na správnou teplotu krmiva, nepodávejte podchlazené!).